Laser IPL - światło dla piękna Twojej skóry !

e-lightIPL - ŚWIATŁO DLA PIĘKNA TWOJEJ SKÓRY !

Urządzenie IPL + RF TOP LASER otrzymało Złoty Medal jako produkt roku 2012 na Festiwalu Beauty Fair Hair Fair w Sosnowcu w kategorii: Profesjonalny sprzęt i urządzenia do gabinetu kosmetycznego.

Opis technologii:

IPL TOP LASER to najnowszej generacji technologia E –Light (energia świetlna, potęgowana przez działanie fali radiowej RF) dostępna na rynku kosmetologii i medycyny. To wysokiej klasy urządzenie, które pozwala na leczenie szerokiego wachlarza rozmaitych problemów skórnych. Zabiegi wykonywane przy użyciu IPL TOP LASER są wyjątkowo bezpieczne, skuteczne, zapewniają długotrwały efekt.

Aparatura IPL - umożliwia przeprowadzenie skutecznych, trwałych i bezpiecznych zabiegów:

 • usuwania na trwałe owłosienia
 • usuwania przebarwień
 • leczenia trądziku pospolitego
 • leczenie trądziku różowatego
 • zamykanie naczyń krwionośnych
 • fotoodmładzania skóry

IPL gwarantuje dostarczenie większej ilości energii do skóry, nie uszkadza przy tym jej powierzchni.

Impulsy światła o odpowiednich parametrach docierają do skóry w ułamkach sekund. Działają niszcząco na nadmiar melaniny, bądź hemoglobiny.

zloty medal

TRWAŁA DEPILACJA LASEROWA IPL

Światło lasera IPL emituje łagodną wiązkę promieni (nie wpływa na funkcje organizmu) przenikającą przez skórę, aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę. Nie powoduje uszkodzenia skóry !

Dla osiągnięcia trwałych efektów potrzebnych jest kilka zabiegów w odstępach 4-8 tygodniowych. Po każdym z nich ilość i objętość włosów ulega znacznej redukcji, a ich wzrost jest dużo wolniejszy, nie mniej jednak ich likwidacja wymaga powtórzeń.

Przełomowe osiągnięcie w kosmetologii i medycynie estetycznej.

Jest to zabieg polegający na odmłodzeniu przy pomocy światła. Używane do tego celu światło o odpowiedniej długości fali (technologia IPL), które pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowania włókien kolagenowych. Fotoodmładzanie składa się z serii 4-6 zabiegów, wykonywanych raz w miesiącu. Dzięki nim zmienia się jakość skóry. Każdy kolejny zabieg fotoodmładzania wykonywany jest na innej głębokości, co po zakończeniu całej serii daje pełny efekt.

Światło emitowane przez laser IPL usuwa wszystkie niepożądane zmiany na skórze, które powstały na skutek działania upływu czasu, słońca i / lub chorób skóry.

ZAMYKANIE NACZYŃ KRWIONOŚNYCH IPL

Energia świetlna IPL jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane z organizmu.

Wskazania do zabiegu:

 • zmiany naczyniowe
 • teleangiektazje – poszerzone naczynia na skórze twarzy i nóg
 • naczyniaki wrodzone (naczyniaki płaskie)

USUWANIE PRZEBARWIEŃ IPL

Światło lasera IPL wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie.

Najlepsze efekty uzyskujemy w leczeniu:

 • Piegów
 • przebarwień posłonecznych, polekowych
 • ostudy

LECZENIE TRĄDZIKU POSPOLITEGO - IPL

Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku działa podobnie do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek).

Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL, niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian – 60 -80 % - po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu ta metodą trądziku za zmianami ropnymi.

LECZENIE TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO - IPL

Leczenie polega na serii naświetlań laserem IPL obszarów dotkniętych trądzikiem. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tygodnie, aż do osiągnięcia znaczącej poprawy. Długie przerwy między zabiegami nie zmieniają skuteczności leczenia, lecz jedynie je wydłużają. Jest to seria około 4- 5 naświetlań. Bezpośrednio po zabiegu następuje zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kilku dniach.

Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie zaczerwienienia skóry i wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym. Jednak jeśli jest taka potrzeba to serię należy powtórzyć np. za pół roku.

 

Instytut Image © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone.