RF – Laser frakcyjny FRAX CO2

Miło nam poinformować Państwa, że Sąd Konkursowy Złotego Medalu MTP na Forum Kosmetyki Beauty Vision 2017 przyznał w głosowaniu tajnym Złoty Medal dla Lasera Frakcyjnego FRAX CO2. Nie tylko szanowne jury konkursu Złotego Medalu MTP, ale również szerokie grono nabywców cieszy się zaletami tego wspaniałego urządzenia.

To szczególna technologia, posiadanie tak wybitnego urządzenia w salonie to możliwość wykonywania szerokiego spektrum zabiegów. Wiązka emitowana przez laser dociera do skóry właściwej, dzięki czemu uruchamiane są silne procesy regeneracji, likwidując przebarwienia i blizny, a także poprawiając elastyczność skóry.

Opis technologii:

Laser frakcyjny CO2 pozwala na najskuteczniejsze wykonywanie zabiegów. Wiązka emitowana przez laser dociera do skóry właściwej, dzięki czemu uruchamiane są silne procesy regeneracji, likwidując przebarwienia i blizny, a także poprawiając elastyczność skóry.

Laser działa głównie na skórę właściwą. Najnowsze systemy zainstalowane w laserze frakcyjnym FRAX CO2 powodują, że okres rekonwalescencji po zabiegu skrócił się do niezbędnego minimum. Światło lasera FRAX CO2 wytwarza strumień impulsów o niewielkiej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze dzięki głowicy skanującej. Laser nie naświetla w sposób jednorodny powierzchni skóry ale wytwarza "dziurki" tysiącami mikroskopijnych „igieł”. Powstają fragmentaryczne (fractional - stad powstała nazwa lasera - laser frakcyjny), mikroskopowe uszkodzenia (MTZ - Microthermal Treatment Zones) skóry spowodowane podgrzaniem tkanek, na które działa światło lasera. Impulsy FRAX CO2 wnikają w skórę w precyzyjnie dobrany sposób tak, by nie powodować negatywnych skutków w postaci oparzeń, ale skutecznie pobudzić skórę właściwą, aby intensywnie regenerowała się. To wszystko możliwe jest dzięki temu, że każde punktowe uszkodzenie otoczone jest fragmentem nieuszkodzonej, zdrowej tkanki. Pozwala to na bardzo szybką odbudowę.

Gęstość impulsów emitowanych przez laser FRAX CO2 jest precyzyjna i regulowana na całej powierzchni działania. Laser wywołuje zmianę struktury skóry głęboko pod naskórkiem (do 2mm), tworząc znakomite warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny. Podczas zabiegu wiązka laserowa przenika przez naskórek nie uszkadzając go. Działa on jak opatrunek, dzięki czemu skóra nie potrzebuje wiele czasu, aby ponownie się zregenerować. Podsumowując całość, działanie lasera frakcyjnego FRAX CO2 umożliwia wymianę pewnej puli komórek skóry, komórek starych wiekiem lub uszkodzonych, które najlepiej byłoby wymienić, procesem chorobowym, na zupełnie nowe zdrowe komórki, aby osiągnąć pożądane efekty.

Instytut Image © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone.