Frakcjonowanie mikroigłowe RF

frakcjonowanie - magic rfCzym jest frakcjonowanie mikroigłowe RF ?

Frakcjonowanie mikroigłowe RF to jeden z najbardziej innowacyjnych zabiegów dedykowany terapii blizn, rozstępów, drobnych i średnich zmarszczek, wiotkości skóry, fotouszkodzeń, oraz trądziku. Technologia ta polega na wykorzystaniu energii fal radiowych w połączeniu z frakcyjnymi mikrouszkodzeniami naskórka i skóry właściwej. Równoczesne działanie fal radiowych oraz zastosowanie frakcyjnej głowicy pozwala osiągnąć wyraźnie korzystne rezultaty. Impulsy RF dostarczane są do skóry w formie precyzyjnych strumieni o równomiernym wzorze, co tworzy w niej siateczkę mikrouszkodzeń. Swoista budowa głowicy z setkami mikroelektrod pozwala na wyjątkowo szybkie i równomierne aplikacje na dużych obszarach ciała – brzuch, uda, pośladki. Dzięki temu możliwa jest wysoce nowoczesna, bezpieczna, a jednocześnie bardzo skuteczna terapia np. blizn czy rozstępów.

Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegu ?

Zastosowanie frakcjonowania mikroigłowego RF umożliwia uzyskanie efektu odmłodzenia skóry, liftingu, redukcji zmarszczek, blizn czy rozstępów. Terapia z wykorzystaniem Magic RF wyraźnie poprawia owal twarzy oraz w znaczny sposób wpływa na stan i wygląd skóry. Stymulacja procesów produkcji kolagenu sprawia, że skóra staje się bardziej gęsta i widocznie jędrniejsza. Zabieg przynosi również niebywałe rezultaty w leczeniu trądziku i blizn potrądzikowych.

Jak działa  frakcyjny mikroigłowy Magic RF ?

Frakcyjny mikroigłowy RF  analogicznie jak lasery frakcyjne, wywołuje na poziomie naskórka i skóry właściwej siatkę mikrouszkodzeń MTZ (microcsopic treatment zones). Wytworzone mikrourazy oddzielone są od siebie strefami nieuszkodzonej skóry, których komórki dzieląc się odbudowują uszkodzenia w ciągu 48-96 godzin. Każde z powstałych mikrouszkodzeń otoczone jest strefą urazu termicznego, co odpowiada za remodeling, czyli przebudowę i obkurczenie kolagenu skóry, dające w konsekwencji efekt liftingu.  Średnica, głębokość perforacji oraz grubość strefy termicznej są podczas zabiegu starannie określane. Kosmetolog dobiera optymalne i indywidualne dla każdego pacjenta parametry pracy Magic RF. Urządzenie pozwala również na dobranie proporcji pomiędzy ablacyjnymi uszkodzeniami skóry (perforacje) – resurfacing, a urazem termicznym – lifting i remodeling. Cecha ta jest bardzo cenna, ponieważ każde z wyżej wymienionych możliwości zastosowań potrzebne jest w innej skali w zależności od leczonego problemu np.: blizny lub wiotkość skóry.  Charakterystyczną , bardzo pożądaną cechą Magic RF , w odróżnieniu od laserów jest brak powinowactwa do melaniny (barwnika) w skórze – w znaczący sposób zmniejsza to ryzyko pojawienia się przebarwień pozabiegowych .

Jak wygląda zabieg ?

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i dezynfekcji skóry. Przed każdą sesją zabiegową oraz po zakończeniu terapii wykonywana jest dokumentacja fotograficzna – ma to na celu udokumentowania postępów leczenia. Kolejny krok to znieczulenie miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi. Wykonuje się je aplikując na leczony obszar specjalistyczny  krem . Procedura zabiegowa polega na przykładaniu i  przesuwaniu apilkatora RF  po skórze. Zabieg wykonywany jest przy równoczesnym chłodzeniu skóry tzw. coolerem . Poddana zabiegowi skóra staje się zaczerwieniona (efekt ten przypomina oparzenie słoneczne). W przypadkach bardziej agresywnych zabiegów – np. w celu usuwania rozstępów lub głębokich blizn mogą pojawić się na skórze punkty krwiste. Zastosowanie znieczulenia oraz chłodzenie skóry podczas zabiegu znacznie poprawiają komfort pacjenta w trakcie przebiegu terapii.

Jakie uczucia towarzyszą zabiegowi ?

Dzięki zastosowaniu znieczulenia  oraz chłodzenia skóry unikalnym coolerem pacjent praktycznie nie odczuwa dyskomfortu oraz bólu. W trakcie zabiegu może pojawić się jednak uczucie gorąca, pieczenia i szczypania skóry.

Jak długo trwa gojenie po zabiegu ?

W zależności od stopnia nasilenia zabiegu, o czym decyduje  kosmetolog w oparciu o rodzaj leczonego problemu – odbudowa naskórka trwa zwykle od 48 do 96 godzin. Jest to okres krótszy niż w przypadku terapii laserami frakcyjnymi.

Jak postępować po zabiegu ?

Obszar objęty leczeniem należy przemywać   kwasem bornym. Zalecane jest również unikanie ekspozycji na słońce oraz stosowanie preparatów z filtrem SPF 50 – przez przynajmniej miesiąc po każdym z wykonanych zabiegów. Na powierzchni objętej leczeniem do około 12-48h po zabiegu może utrzymywać się obrzęk i zaczerwienienie skóry. W kolejnych dobach nastąpi złuszczanie naskórka. Jest ono jednak delikatne i nie niesie ze sobą większego dyskomfortu. Kolejny zabieg  można wykonać po upływie 14 – 28 dni od pierwszego zabiegu. Z każdym kolejnym zabiegiem gojenie skóry jest coraz krótsze, a dolegliwości po zabiegu łagodniejsze.

Ile czasu trwa zabieg ?

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości leczonej powierzchni. Z reguły zabieg trwa około 45 - 60 minut. Należy wziąć pod uwagę, iż na 20 min przed zabiegiem na obszar poddawany terapii nakładane jest znieczulenie w formie maści.

Jak szybko zobaczę efekty zabiegu ?

Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszym zabiegu. Konsekwencją działania urządzenia na skórę jest jej wyraźny wzrost napięcia oraz wygładzenie. Kuracja jest progresywna, a efekty zabiegów narastają w czasie 1 -   3 miesięcy po ich wykonaniu. Wynika to z syntezy białka skóry, odbudowy komórkowej i remodelingu kolagenu. Każdy kolejny zabieg niesie za sobą poprawę gęstość skóry oraz nasila efekt jej liftingu.  Synteza kolagenu i jego remodeling trwa do 6 miesięcy od ostatniego zabiegu. Efekty dzielą się w związku z tym na natychmiastowe – wygładzenie i napięcie skóry oraz dalsze (progresywne) – lifting skóry, poprawa owalu, wzrost gęstości skóry, redukcja zmarszczek, rozstępów i blizn.

Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów ?

Optymalna kuracja obejmuje 3-5 sesji zabiegowych w odstępach co 2-5 tygodni.

Komu rekomendowana jest kuracja ?

Zabieg  jest dedykowany dla pacjentów w każdym wieku – dla każdego jednak dobierane są indywidualne, optymalne parametry zabiegu. Kuracja Magic RF jest szczególnie polecana pacjentom z problemem poszerzonych porów, trądzikiem, fotouszkodzeniami, wiotkością skóry, zmarszczkami oraz defektami w postaci rozstępów. Terapia ta  jest również skuteczna w przypadku blizn, niezależnie od ich pochodzenia potrądzikowych, chirurgicznych, pourazowych i innych.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ciąża, skłonność do powstawania blizn przerostowych (keloidów) oraz aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze na skórze. Należy także zachować szczególną ostrożność w przypadku osób posiadających metalowe implanty. Przeciwwskazaniem jest także: wszczepiony rozrusznik serca , pompa insulinowa, epilepsja. Osoby ze skłonnością do opryszczki powinny na 24h przed zabiegiem zastosować działanie profilaktyczne.

Galeria zdjęć:

{gallery}nowosci/magic rf{/gallery}

Instytut Image © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone.